RSS

ALARM! Larum grają!

17 Paźdź

Jak zapewne wiecie (choćby z nazwy bloga), jestem już dość wiekowym człowiekiem. Sporo w życiu przeżyłem, sporo widziałem. A jednak okazuje się, że nadal pewne sprawy potrafią mnie zaskoczyć. Tak było i dzisiaj, gdy otworzyłem maila od pani Aleksandry, której tu serdecznie dziękuję za informacje. Przejdźmy jednak do rzeczy. Jak wiecie, sprawami związanymi z EIN z mocy ustawy zajmuje się Biuro do spraw Substancji Chemicznych w Łodzi.I właśnie to biuro poszukuje kandydata na stanowisko specjalisty w Departamencie do spraw Substancji i Mieszanin Niebezpiecznych. Czytam to ogłoszenie i znajduję taki oto punkt w zakresie zadań:
2. Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi  do  uzależnienia  od  nikotyny, a ostatecznie  do spożycia  wyrobów tytoniowych.

Tak, dobrze czytacie. Poszukiwany specjalista ma za jedno z głównych zadań znajdowanie dowodów na z góry założoną tezę o tzw. efekcie furtki (choć nie ma żadnych naukowych dowodów na jego istnienie!). Tam nie ma sformułowania „czy prowadzi czy też nie” – mają być gromadzone dowody, że prowadzi do uzależnienia, a w efekcie do palenia tytoniu.
Nie wiem, jak powinniśmy zareagować – poddaję to pod dyskusję. Jedno jest pewne: LARUM GRAJĄ! Jest to jawny wstęp do całkowitej likwidacji EIN w Polsce. Tu już maski władzy opadły. Dyrektywa została zaimplementowana, ustawa już działa. A teraz zamiast zadbać o to, aby płyny obecne na polskim rynku miały odpowiednią jakość, Inspektor do spraw Substancji Chemicznych całe swoje działanie kieruje na wykazanie, jakie to EIN są złe. Specjalista, który ma zarabiać 2500 zł brutto, ma pracowicie zbierać dane o ich negatywnym działaniu. Zwróćmy uwagę, że jakkolwiek ustawa mówi o tym, że Biuro ma zbierać informacje o działaniach niepożądanych, to w żadnym jej miejscu (ani też w macierzystej Dyrektywie Tytoniowej) nie ma ŻADNEGO przepisu, który obligowałby do oceny dowodów opisanej w wyżej cytowanym punkcie.
Pozostaje jedna niewiadoma – kto wymyślił ten punkt? Inspektor? Ministerstwo? Wątpię, abyśmy się tego dowiedzieli, choć obiecuję, że będę drążył, aby uzyskać jak najwięcej informacji w tej bulwersującej sprawie.
Moi drodzy – sam nie dam rady tego wszystkiego ogarnąć. Pomyślcie, gdzie z tym można uderzyć. Znacie posłów czy innych ważnych ludzi? Naprawdę tego nie możemy tak zostawić, bo za niedługo wszyscy będziemy wyjęci spod prawa.
I tylko szefowie firm Big Tobacco kolejny raz zacierają ręce i otwierają kolejne butelki szampana. Bardzo się cieszą, że trafił im się akurat taki fantastyczny rząd. Taki kochany, wycinający konkurencję. Bo ten parszywy naród się chwilowo zbiesił, jakieś elektroniczne pudełka kupuje i używa. Zakazać! Niech wrócą do natury, do ekologicznych ćmików. A wtedy kasa z akcyzy z papierosów będzie płynąć szerokim strumieniem jak dawniej. Ludzie będą umierać (a ciul z nimi!), więc nie będą brać emerytury i drenować biednego Morawieckiego i upadającego ZUSu. I wszyscy będą bezgranicznie szczęśliwi. No właśnie… będą?

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

 
54 Komentarze

Opublikował/a w dniu 17 października 2017 w ogólne

 

Tagi: ,

54 responses to “ALARM! Larum grają!

 1. Deimond

  17 października 2017 at 20:52

  Co za bezczelne skurwysyństwo!!!

   
 2. Tomasz Waligórski

  17 października 2017 at 20:57

  Ostatni akapit – sedno. O to im chodzi. Nie wiem co możemy zrobić. Moge służyć za dowód rzeczowy dla pana eksperta. 20 lat palenia, 2-3 wapowania i efekt – wiedza, że do palenia NIGDY nie wrócę. Sku#wysyny! p.s. gdyby jakaś uczciwość istniała w całej tej sprawie to w sumie mógłby sobie ten ekspert być i sobie pobierać te dwa pińćset, bo wszyscy wiemy, że gdyby uczciwym był pan ekspert to ch#ja by znalazł, no ale jest jak jest 😦

   
 3. Patryk Mizera

  17 października 2017 at 21:03

  A swoją drogą – 2.5k brutto za takie wymagania to jest jawny strzał w pysk potencjalnemu pracownikowi…

   
 4. devgron

  17 października 2017 at 21:06

  „Wykształcenie wyższe (stopień mgr lub równorzędny) w zakresie biologii, farmacji, chemii, medycyny, weterynarii, ochrony środowiska lub pokrewne,” Ku**a weterynarii?

   
 5. Krasnal45

  17 października 2017 at 21:14

  Mogę cały ten wpis wstawić na trawnik?

   
  • StaryChemik

   17 października 2017 at 21:34

   Wstawiaj – z linkiem, jeśli mogę prosić.

    
 6. imag123

  17 października 2017 at 21:27

  Czas na głodówkę, jak nic

   
 7. Grehib

  17 października 2017 at 22:08

  Haha, już widzę te stosy nadesłanych CV…

   
 8. Meant

  17 października 2017 at 22:14

  Brawo Pani Aleksandro!

   
 9. Krasnal45

  17 października 2017 at 22:15

  A ja chciałbym poznać tego uja, który za 2500 brutto, obejmie to stanowisko.

   
 10. refurbished

  17 października 2017 at 22:30

  Będę przeklęty, ale ..
  Gdyby ogłoszenie brzmiało tak:
  2. Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do zmniejszenia lub całkowitego porzucenia nałogu palenia papierosów.
  to wtedy co? Lepiej? Niekoniecznie. OCENA może być zła lub dobra. Oceniający może mieć złe lub dobre intencje, prerogatywy przekazane przez mocodawców.
  Proponuję mimo wszystko skorzystać zabsolwentów toruńskiej kuźni talentów wszelakich – WSKSIM.
  Minister Rębajło ostatnio kierował tam na nauki dyletantów z Komisji Europejskiej.

   
  • Aleksandra

   17 października 2017 at 23:00

   Użyty w ogłoszeniu opis sugeruje jednoznaczny związek przyczynowo skutkowy. Przy tak sformułowanej hipotezie w praktyce oceniany będzie dowód anegdotyczny. Do zadać należeń powinna „ocena doniesień naukowych”, bez sugerowania wyniku do którego ma doprowadzić i nikt nie miałby wątpliwości.

    
 11. k73

  17 października 2017 at 22:33

  Ministerstwo Zdrowia za tym stoi. Przecież to oni nadzorują pracę Sanepidu i Inspektora. I jak widać trzymają się swojej tezy, głusi na wszelkie dowody i wyniki badań. To już jest obsesja.
  Widzę też w tym jeszcze jedno: koncerny tytoniowe nie będą się za długo cieszyć z tego sukcesu. Papierosy też będą miały jeszcze bardziej przechlapane, będą następne do nałożenia kolejnych obostrzeń (choćby nawet trudno byłoby sobie wyobrazić co jeszcze urzędnicy mogą wymyśleć).
  Ten rząd nie odpuści: akcyza na płyny do e-fajek, ograniczenie sprzedaży suplementów, zmniejszenie ilości aptek, reklama piwa jeszcze później w tv, punkty hazardu tylko państwowe i w określonej liczbie, itd, itd. Chcą ograniczyć wszystko, co wg nich szkodzi ludziom. Jedyne co odpuścili, to cydr (bo robiony z polskich jabłek…).
  Ale część ludzi w końcu się przeciwko temu wszystkiemu zbuntuje, to pewne, pytanie tylko ilu ich będzie? Bo teraz to państwo już bezceremonialnie wchodzi w sferę prywatnej swobody i osobistych ludzkich wyborów.

   
  • el Petto

   17 października 2017 at 23:51

   „koncerny tytoniowe nie będą się za długo cieszyć z tego sukcesu. Papierosy też będą miały jeszcze bardziej przechlapane”

   Niekoniecznie. Hipoteza może być taka, że to ustawka z „Tytoniarzami” i „Plastrowcami”. Podwyżka ceny prowadząca do wyrównania kosztów chmurzenia i palenia sprawi, że epsy staną się mniej atrakcyjne, a „Tytoniarze” przejmą już cały rynek e-p i będzie im wszystko jedno co sprzedadzą:tytoń, czy rurę do ciućkania. Tabletkowo-plastrowa NTZ też już nie będzie się wydawała taka droga….

    
 12. el Petto

  17 października 2017 at 23:23

  „Pomyślcie, gdzie z tym można uderzyć. Znacie posłów czy innych ważnych ludzi? Naprawdę tego nie możemy tak zostawić, bo za niedługo wszyscy będziemy wyjęci spod prawa.”

  Od jakiegoś czasu obserwuję Twittera i jeśli miałbym wymienić, co mnie zaskoczyło – to po pierwsze: moc i zasięg tego medium społecznościowego (korzystają zeń wszyscy „wielcy tego świata” i przykładowo – pozostawienie wiadomości/wpisu na profilu danego delikwenta jest bardziej skuteczne,niż wysyłki na skrzynkę mailową, do której albo nie zagląda, albo obsługuje ją sekretarz).
  Każdy widzi na co dzień,że wszystkie media posiłkują się prawie wyłącznie wpisami z TT.
  Drugim zaskoczeniem jest fakt, że na owym „potężnym Twitterze” szeroko rozumiany temat e-papierosów praktycznie NIE ISTNIEJE!
  Szkoda że zaniedbaliśmy to „poletko”…
  Choć nasze środowisko dostało porządnie w dupe – myślę, że warto zainteresować się ekspansją użytkowników EIN na TT, choćby po to by (w ramach czekającego nas „Długiego Marszu” ;))) ) edukować (np. poprzez linki do badań, artykułów i przede wszystkim – Mirkowych wpisów na blogu), obnażać hipokryzję tych, którzy załatwili branżę i nie pozwolić im na uzyskanie spokoju sumienia!

   
 13. el Petto

  18 października 2017 at 00:03

  No proszę – a to zużycie płynu to nieźle „wycyrklowali”. Dane z badań na eGonkach z atomkami 510?

  „Z jednej strony objęcie akcyzą tych towarów powinno przynosić budżetowi państwa ok. 75 mln zł rocznie. Z drugiej strony wprowadzenie akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych może zmniejszyć dochody ich użytkowników miesięcznie o ok. 40 zł (rocznie o ok. 480 zł), przy średnim zużyciu płynu do papierosa elektronicznego na poziomie 20 mililitrów tygodniowo.”

  Przy takiej „kalkulacji” nie dziwi to 10ml, które można bezkarnie wwozić w kieszeni,
  ładnie też wygląda sprawa dodatkowego obciążenia finansowego użytkowników…[fejspalm]

  źródło:
  http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1888515,Rzad-wprowadzi-akcyze-na-epapierosy-i-nowatorskie-produkty-tytoniowe

   
 14. zubik66

  18 października 2017 at 03:33

  Codziennie życzę wszystkim PIS’owcom śmierci w męczarniach – tak jak Oni próbują wykończyć mnie i parę milionów Polaków. Niech zdychają jak najszybciej.
  PS
  Co można zrobić – wyjechać z tego syfu jak najszybciej.

   
  • artur

   18 października 2017 at 10:48

   Niestety mam podobnie i to nie tylko z powodu działań związanych z tą branżą.

    
 15. artur

  18 października 2017 at 10:24

  Niestety to wszystko układa się w jedną ponurą dla tego kraju całość.Problem w tym że pisowcy niemal wszystkie stanowiska i urzędy zdążyli już obsadzić imbecylami i to na wszelkich szczeblach.To ogłoszenie o pracę jest tego jaskrawym przykładem ,bo ktoś je przecież musiał zredagować.Ale dam wam inny bardzo jaskrawy przykład-otóż wczoraj nasz prezydent przyjmuje i wita z honorami przestępcę i dyktatora erdogana i -o zgrozo-zapewnia go o poparciu Polski dla unijnych starań Turcji i zapewnia go że Polska chce Turcji w Unii.Druga zgroza w tym że nikt prezydentowi nie powiedział że Turcja pod rządami erdogana wcale nie zamierza wstępować do Unii europejskiej,a nawet gdyby chcieli żaden normalny kraj i przywódca europejski nawet nie bierze przez minute takiej mozliwości.No ale kto miał mu powiedzieć skoro jak pisałem pisowcy wszelkie stanowiska obsadzają imbecylami.Niektórzy są tam z nieszczęśliwego wyboru Polaków ( tak jak duda ) zdecydowana większośc z nadań partyjnych,Gwarantuje wam że cała Europa słuchała wczoraj dudy z niedowierzaniem i niejeden pukał się w głowę co ten idiota wygaduje.Zboczyłem trochę z tematu ale chcę wam uzmysłowić że taki rak głupoty zżera wszelkie dziedziny życia w Polsce,Obsadzanie imbecylami wszelkich stanowisk decyzyjnych musi doprowadzić do katastrofy i nie miejcie złudzeń do takiej doprowadzi.Nasza branża jest tego przykładem .Pytanie tylko kiedy Polacy zrozumieją że Polska jest obecnie w poważnych tarapatach i pogoni tą zgraję jak najdalej od władzy.

   
  • Tomasz Waligórski

   18 października 2017 at 10:49

   moge sie pod Twoja wypowiedzia podpisać? Mogę? 🙂

    
   • artur

    18 października 2017 at 11:29

    Proszę się podpisać 🙂 ale to niewiele zmieni .Mi chodziło o wykazanie że wiele absurdów i zniszczenia dokonuje się obecnie w Polsce przy takiej samej bierności społeczeństwa.

     
    • Krasnal45

     18 października 2017 at 12:33

     Niestety, ale pińcetplusem załatwili sobie sporą część młodszych pokoleń a ojcem dyrektorem i radiem z ryjem, dużą część starszych pokoleń i wieś. I biją im brawo i będą bili….

      
     • J. M.

      21 października 2017 at 09:10

      Płaczecie ludzie i przy okazji lamentów nad efajkami dajecie wyraz frustracji nad rządem, który bądź co bądź został demokratycznie wybrany, a który moim zdaniem i tak jest o niebo lepszy od poprzedników. Chciałbym przypomnieć, że PO też miało wyrąbane w temacie efajek – a nie kto inny jak Stary Chemik jeszcze nie tak dawno temu z nadziejami witał nowego PiSowskiego ministra zdrowia – i efekt byłby taki sam,albo jeszcze gorszy.
      Ciekawe co większość z was zrobiła w naszej sprawie,bo ja, przyznam się, że niewiele, ale przynajmniej skorzystałem z mózgownicy i zakupiłem kilka litrów bazy, płacąc za nią równowartość kilku miesięcznych wydatków na zwykłe fajki, więc mogę spać spokojnie.
      Też mi nie pasuje podejście nowej władzy i uważam że przez ustawę i akcyzę skazują na śmierć wielu ludzi, ale wstrzymuję i nie rzucam jadem na prawo i lewo.
      Moja rada: przestańcie płakać, a weźcie się w garść i przyjmijcie rzeczywistość na klatę jak mężczyźni.

       
      • artur

       21 października 2017 at 11:26

       Ani nie płaczę ,ani nie pluję jadem ,po prostu stwierdziłem fakt.E-fajki to dla nas problem ważny ,ale to pikuś z pozostałym psuciem Polski przez te miernoty.

        
      • StaryChemik

       21 października 2017 at 19:56

       Ja tylko z ciekawości poznawczej poproszę o wskazanie, gdzie „z nadziejami witałem nowego ministra zdrowia”.

        
      • Deimond

       21 października 2017 at 20:56

       Jak zaczną zamykać oponentów to też na klatę będziesz brał i „wstrzymywał”? Rozumiem że taki nawyk – jak groźno to do nory.

        
 16. Józef Stalin

  18 października 2017 at 10:32

  Nie od dziś wiadomo, że człowiek to tylko statystyka w zasobach GUS-u.

   
 17. Dudek

  18 października 2017 at 11:53

  może piszcie do polityków w tej sprawie na fejsie itp, będzie im to na korzyść choćby dlatego żeby wytknąć błędy obecnej władzy.

   
  • StaryChemik

   18 października 2017 at 14:18

   Spytam z ciekawości – do ilu już napisałeś?

    
 18. D.

  18 października 2017 at 12:16

  Co tu udowadniać przecież to wiadomo

   
 19. zbity

  18 października 2017 at 18:27

  Czy macie jeszcze wątpliwości o co tu chodzi?
  Prawdziwy Polak ma:
  – wpierdalać schabowe,
  – pić wódę,
  – co niedziela do kościoła a nie do marketu,
  – wydalać z siebie przyszły elektorat 500+
  i co najważniejsze jarać fajki, albowiem to jest polsko-katolicka tradycja, a nie jakieś zdziwaczałe EIN
  Byłem szczęśliwy, szczęśliwy że udało mi się po wypaelniu jakichś 300 tysięcy sztuk papierosów, po wielu nieudanych próbach zerwania z nałogiem znaleźć panaceum – e-papierosa.
  Niestety, nie będzie mnie stać na liquidy z akcyzowym dodatkiem; ale na szczęście mój dawny diler od bułgarskiego tytoniu i fajek wrócił na rynek. Witaj hodowlo raka, poranne wymioty i codzienny kaszlu.
  Koniec.
  Wstępuję do CHrześcijańskiej Unii Jedności z PIS.

  Tak na serio – śmieszny jest założony dochód z akcyzy EIN, tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego niż wpływ tych „marnych” 75mln do budżetu.

   
 20. końdziu

  19 października 2017 at 10:35

  czarnorynkowcy zacierają łapki…furtka otwarta, 1L bazy wart 500pln. Niebawem w polskich miastach i miasteczkach beda krązyc niczym przygraniczne mrówki dilerzy baz, z litrowymi bańkami pod pachą rusza w miasto. Policja będzie rozpracowywać te meliny, ale i tak oni sie nie poddadza bo przebitka jest ogromna…nawet na spirytusie tyle nie zarobią! ciekawe czy zakłady fryzjerskie odleją troche swojego towaru? przeciez nie istotna jest karta charakterystyki, wazny jest produkt koncowy…

   
  • alrsc

   19 października 2017 at 16:43

   Wydaje mi się że 5zł na 10ml nikogo nie zrujnuje, producenci trochę obniżą cenę doliczą akcyzę i wyjdzie 14zł.
   Wszystko powyżej tej kwoty spowoduje śmierć producentów LQ.
   Na pewno ucierpi Cloud Chasing – chociaż znajdzie się na to jakiś sposób w aptece.
   Będzie koniec 8-grałek i 400W mocy.

   A jak by sprzedawać LQ na wagę?
   gr to nie ml.

    
   • Deimond

    19 października 2017 at 17:06

    Właśnie doknąłeś ważnej kwestii. Wielu waperów nabywało większe ilości bo były bardziej opłacalne. Z tą ustawą zmieni się to diametralnie. Bez względu na objętość ceny będą bardzo wysokie. O ile domorosły mieszacz schodził z kosztami do 2,5 zł za 10 ml to teraz będzie to wzrost 300% jak nie więcej.

     
   • StaryChemik

    19 października 2017 at 20:05

    Mam propozycję – każdy mówi za siebie. Ciebie może nie zrujnuje, kogoś innego tak.

     
    • Deimond

     19 października 2017 at 20:20

     Mi nawet bardziej chodziło o ceny w sklepach gotowego liquidu. 25 zł samej akcyzy za 50 ml. ile dorzuci producent i sklep? 25zł następne ?Nie no musi więcej bo 25 to było przy opakowaniach po 50 ml a teraz można tylko po 10. No to nam się robi 70 zł . 50ml na tydzień? to jakieś 280 zł miesięcznie. Byle by nic nie uronić – a jak wiadomo to się zdarza. A jak fajka Ci upadnie nie ma problemu (no chyba że w kałużę). 280 zł a można było przy zużyciu 10 ml płacić 100 zł. miesięcznie Jest różnica?

      
    • alrsc

     19 października 2017 at 21:48

     Osobiście też chciał bym płacić 2.5zł za 10ml LQ ale co zrobić kiedy do władzy wracają komuniści wybrani przez emerytów, patologie, 500+, nie-robów i chrześcijańskich demokratów.
     Ale pan wybaczy panie Mirku po co sięgnie? syfiaste analogi czy LQ?
     Oczywiście każdy z nas czyje nie smak akcyzy w LQ, ale spójrzmy wstecz – ceny lepszych LQ do 50zł, sklepy z EIN pełne klientów, gówniarstwo na ulicach i autobusach z iJust-ami, w marketach miedzy pułkami chmury, niemoc koncernów tytoniowych i farmaceutycznych przez wiele lat spadki przychodów, dynamicznie rozwijająca się branża EIN i na koniec żadnego zgrupowania które mogło by bronić swojego interesu czyli branży e-fajek.
     Oczywiście mówię o sprzedawcach i dystrybutorach którzy sprzedawali te produkty przez wiele lat i nie zrobili kompletnie nic by nikt nie odciął tej gałęzi którą mają po dupą.
     Był czas kiedy nikt się nie czepiał, było prowadzić politykę informacyjną, nawet finansować jakieś badania ale lepiej się było bogacić i mieć wyjeb***ne na wszystko.

     Jestem jednym z wielu użytkowników EIN i nie podoba mi się że znów będą mnie doić.

      
     • StaryChemik

      20 października 2017 at 13:13

      Ten problem jest bardziej złożony. Zdecydowana większość sprzedawców w Polsce, to były niewielkie jednoosobowe firmy, które na pewno nie zgarniały kokosów. A duzi – owszem, mieli to wszystko gdzieś. Z jednego choćby powodu. Czekali, aby system im oczyścił pole, bo to oni zgarnęli z rynku tych, którzy się zaopatrywali w małych sklepach.
      Branża nie umiała się zjednoczyć, zgadza się. Apelowałem o to wiele lat temu, bez echa. Teraz już za późno.
      A co będzie dalej – nie wiadomo. Podejrzewam, że nawet zmiana władzy nic nie da.

       
      • el Petto

       20 października 2017 at 13:45

       Faktycznie zmiana władzy może nic nie dać, o czym świadczy dziwny „sojusz ponad podziałami” podczas prac legislacyjnych nad ustawą „tytoniową”.

        
       • Krasnal45

        20 października 2017 at 15:31

        Nic w tym sojuszu dziwnego. To tylko BigT i BigPH straciły dwa razy.

         
      • Karol

       20 października 2017 at 22:54

       Polskie prawo odnośnie ein jest tak dziurawe i głupie obecnie, że można je gwałcić jak się chce. Po zaostrzeniu prawa będzie podobnie, ale Polak potrafi. Mam do Pana pytanie, jako do chemika. Jak długo liquid zachowuje w 50 % swoje właściwości (nie rozkłada się w nim nikotyna) w temp. 20 stopni C w ciemnym pomieszczeniu?

        
   • Sean4

    23 października 2017 at 22:46

    Tak, producenci obniza cenę. Patriotycznie, w imię wielkiej Wolski:)

     
 21. radosław w.

  24 października 2017 at 18:38

  Chwała Pisowi !!! Pan Panie Stary Chemiku, lepiej zmień Pan profesję i tytuł bloga bo kolejne wpisy tak i tak nic nie dadzą!!! cytat z powiedzenia: Karawana jedzie dalej!!! : The dogs bark, but the caravan goes on. Jeszcze trochę zlikwidują całkowicie te e fajeczki z polskiego rynku.

   
  • StaryChemik

   24 października 2017 at 19:42

   Zastanawiam się, czy to ma być dowcip., ironia czy sarkazm.
   Profesji zmieniać nie zamierzam – pozostanę chemikiem i dziennikarzem. A to, czy moje pisanie coś daje czy też nie, to może ocenią czytelnicy. Przypominam tylko, że kwestie polityczne stanowią wyłącznie ułamek tego, co tu jest publikowane.
   A tak swoją drogą – najfajniej jest być marudą i komentatorem zza monitora.

    
 22. Deimond

  25 października 2017 at 00:59

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/biuletyn.xsp?skrnr=FPB-256
  Dyrektor do spraw korporacyjnych Philip Morris Polska Michał Mierzejewski:
  „Michał Mierzejewski. Philip Morris Polska to największa firma tytoniowa w kraju. Nie powtarzając, że podwyżka jest zbyt wysoka, bo jest zbyt wysoka, nie powtarzając po panu prezesie Noworycie, że zmiana struktury jest potrzebna, bo jest potrzebna, dodam, że duży ubytek spowodowany jest konsumpcją e-papierosów w Polsce, które są na rynku. Dzisiaj szacujemy, że to jest 5% rynku. One kosztują dzisiaj około 2 zł w przeliczeniu na paczkę papierosów. Jeżeliby e-papierosy opodatkować, a Parlament Europejski podjął decyzję, że to są wyroby tytoniowe, a nie medyczne, budżet zarobiłby około 1.000.000 tys. zł. Wtedy być może podwyżka na normalne wyroby mogłaby być mniejsza. To wszystko. Dziękuję bardzo. „

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: