RSS

WOŚP – kolejna odsłona aukcji

07 Sty

Dwa lata temu wystawiłem na aukcję ostatni (poza autorskim) egzemplarz poradnika dla użytkowników e-papierosów. Zwycięzca aukcji, Marek, wpadł na pomysł ponownego wystawienia tej książki, co uczynił w styczniu 2017. Wpadł na pomysł, aby stała się to akcja coroczna. No i rok temu to On wystawił tę książkę (z moją pierwotną dedykacją i serduszkiem Orkiestry). Licytacja była bardzo intensywna, udało się uzyskać cenę 700 PLN – i tyle kasy poszło na dzieciaki i seniorów. Zwycięzca, E-DYM, zgodnie z obietnicą właśnie wczoraj wystawił książkę ponownie i można ją licytować do 16 stycznia, godz. 18.46.  Mam nadzieję, że i tym razem wygrywający przechowa książkę u siebie, a w styczniu 2019 sam ją wystawi, dopisując tam coś od siebie.

Korzystając z okazji chcę podziękować z całego serca wszystkim licytującym. W chwili, gdy piszę te słowa wygrywa kwota 405 PLN. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnie słowo ze strony licytujących. Zapraszam do wzięcia udziału wszystkich: osoby prywatne, firmy, stowarzyszenia. Wiemy doskonale, że najistotniejszy jest cel, czyli polepszenie sytuacji chorujących dzieci i seniorów.

 
35 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 7 stycznia 2018 w ogólne

 

Tagi:

35 responses to “WOŚP – kolejna odsłona aukcji

 1. marquor

  8 stycznia 2018 at 00:05

  Przecież Owsiak to postać biznesu starego rozdania , iluzorycznie charytatywna.Niech się pan lepiej wybierze na przystanek albo na KOD,może tam pana bardziej docenią.

   
  • StaryChemik

   8 stycznia 2018 at 13:30

   Nikt nie zmusza do udziału – ani w WOŚP ani w aukcji. Absolutnie nikt.
   A narracja (żałosna) rodem z marnych prawicowych portali absolutnie do mnie nie przemawia. Ba, każdy hejt w kierunku Owsiaka czy idei WOŚP powoduje, że tym chętniej wrzucam.
   W szpitalu korzystałem ze sprzętu Orkiestry, moje wnuki miały badany słuch zaraz po urodzeniu. I już to wystarczy, abym miał na ten temat własne zdanie.

    
  • Deimond

   8 stycznia 2018 at 15:52

   Miałem nie komentować ale skomentuję. Marquor Rozumiem że tylko Caritas robi wspaniałe zbiórki, zupełnie za darmo i nikt tam za to grosika nie bierze. Jeśli Owsiak zarabia przy tym na chleb to chwała mu za to. Jeśli oczekujesz poświęcenia, to wymagaj tego od swoich pasterzy czyli kleru. Najlepiej od tego z Torunia 😉

    
 2. papa

  8 stycznia 2018 at 17:06

  Ja też się dorzucam co roku. Malkontenci precz 🙂

   
 3. marquor

  8 stycznia 2018 at 17:23

  Co za dobroć cały ultranowoczesny sprzęt w tych polskich szpitalach pochodzący od znanego wulgarysty ,krzewiciela topowej kultury materialnej i duchowej opartej na ordynarnej osnowie
  marihuany,amfetaminy,alkoholu i wypróbowanych obyczajów.Gratuluję narracji z najlepszych lewicowych portali.

   
  • papa

   8 stycznia 2018 at 17:32

   hahaha…:) Miałem skomentować, lecz szkoda klawiatury. Buźka 🙂

    
  • Deimond

   8 stycznia 2018 at 17:40

   Póki co Twoja narracja wskazuje na jakiś wyjątkowy ból wiadomoczegoczteroliterowego 😀 Weź 500+ zakup maść, odpal radio maryja i rozkoszuj się ulgą duchową i tkwij w swoim świecie propagandy. Prawakokatobolszewiku.

    
 4. marquor

  8 stycznia 2018 at 18:02

  No i cóż ty chcesz powiedzieć?

   
  • papa

   8 stycznia 2018 at 18:44

   Tobie już nic. Z Panem Bogiem . 🙂

    
  • Deimond

   8 stycznia 2018 at 19:23

   To chyba do mnie. Chcę Ci powiedzieć marquor, że świat nie składa się z lewaków i prawaków jak głosi Twoja propaganda i co starasz się tu pokazać każdym swoim wpisem. Twoja wizja świata bardzo smutną jest. Uważasz że ludzie, którzy coś w życiu osiągnęli i to na skalę światową to złodzieje i lewacy. Zastanawiałeś się czy istnieje coś pomiędzy? Mam dla Ciebie złą nowinę . Od niszczenia Takich ludzi nie będzie Ci lepiej. Oni sobie poradzą i w systemie PIS-u. A tobie, mimo że im się odbierze i takt nikt nie da. Ale zapomniałem że „prawdziwy polak” pragnie tylko gorszego dla innych, żeby czuć się dobrze.

    
   • OhydneLewactwo

    8 stycznia 2018 at 22:03

    hahaha wczoraj gdy czytałem tego posta aż się zdziwiłem że brak komentarzy, pamiętam tę samą narrację kogoś o pseudonimie marquor rok temu. Dzisiaj wchodzę i już jest, zadziałał;) Co prawda jest korelacja WOŚP i KODu oraz lewicowych portali ale spodziewałem się czegoś więcej. Zdecydowanie zabrakło Tuska,Merkel, brzozy, Petru, kondominium niemiecko-rosyjskiego pod żydowskim zarządem powierniczym etc. Panie marquor tyle możliwości. Pozdrawiam serdecznie. Do następnej aukcji.

     
    • Jimi

     8 stycznia 2018 at 22:13

     Bo panie, te paski w TVP tak szybko wklepują, że nie nadążam zapamiętywać instrukcji propagandowych 😀

      
 5. OhydneLewactwo

  8 stycznia 2018 at 22:24

  W razie problemów z odczytem pasków, zalecamy obejrzenie wiadomości, w razie kolejnych kłopotów redaktor Rachoń wytłumaczy po 20, dla intelektualistów doktor Magdalena Ogórek po 22.
  Biuro propagandy TVP

   
  • papa

   9 stycznia 2018 at 11:22

   Zarabiając 40 tys zł miesięcznie, pan Rachoń gotów jest tłumaczyć do samego rana…

    
 6. Prawak

  8 stycznia 2018 at 22:35

  Lewacy !!wszędzie lewacy!!!! :O
  😉

   
 7. Apsik

  9 stycznia 2018 at 10:50

  Zawsze mnie intryguje co kieruje ludźmi którzy wchodzą na czyjeś podwórko i mówią właścicielowi jak mają żyć?
  Przecież na blogu można podyskutować zarówno z autorem jak i innymi odwiedzającymi przedstawić swoje merytoryczne argumenty. Tylko właśnie…merytoryczne argumenty, jeżeli ktoś zamiast tego próbuje obrazić gospodarza to o jakich argumentach możemy mówić?

  Jak w miejscach które odwiedzam nie pasuje mi jakaś tematyka to albo unikam wątków z tym tematem albo całkowicie odpuszczam sobie takie miejsca 😉

  A Owsiak no cóż wspiera kto chce ale jak na „wulgarysty ,krzewiciela topowej kultury materialnej i duchowej opartej na ordynarnej osnowie marihuany,amfetaminy,alkoholu i wypróbowanych obyczajów” musi mieć niezłe plecy skoro przez tyle lat żadna ekipa rządząca z prawa, z lewa, ze środka czy skąd tam one jeszcze były nie potrafiły go usadzić 😀 Lepszy jest od Al Capone 😉

  „Jak używać E-papierosa-poradnik” StaryChemiku ile to już lat? 🙂

   
  • papa

   9 stycznia 2018 at 11:24

   Spiskowa teoria dziejów wiecznie żywa. Może czas pisać poczytne kryminały? 🙂

    
  • StaryChemik

   9 stycznia 2018 at 12:57

   @Apsik
   Ile to już lat? Ten egzemplarz to wydanie z 2012, czyli ostatnie. Wcześniejsze były z 2009 (w fioletowej okładce na spiralce) i 2011, plus kilka mutacji okładki, ale z tą samą treścią. Z każdego z wydań mam po jednym autorskim, reszta poszła do ludzi.
   Wiem, że gdzieś na pewno mam jeszcze jeden egzemplarz I wydania, ale jak na razie nie zdołałem go zlokalizować. Jeśli się uda, wystawię go na aukcję w przyszłym roku.

    
  • marquor

   10 stycznia 2018 at 13:22

   no to zgoda.

    
 8. marquor

  9 stycznia 2018 at 12:48

  Odpowiadam szanownemu państwu,że nie rozpocząłem tematu politycznego lecz odpowiedziałem na wątek autora blogu,który nie wiem dlaczego poruszył ten temat.Nie miałem intencji obrażania a dla ludzi lewicy przystanki i KOD nie powinny być obraźliwe.Wiedza nie zawsze idzie w parze z innymi cechami być może ważniejszymi od niej.

   
  • StaryChemik

   9 stycznia 2018 at 12:58

   Nie wiem, gdzie w moim wpisie cokolwiek politycznego wyczytałeś. A może ktoś inny widzi jakieś odniesienia polityczne w tym wpisie?

    
  • Apsik

   9 stycznia 2018 at 15:20

   Chciałbym zauważyć,że Twoja odpowiedź jest pod niewłaściwym wpisem. W tym wpisie autor bloga informuje o aukcji charytatywnej.

    
 9. marquor

  9 stycznia 2018 at 13:14

  „Robię to kosztem mojego wolnego czasu, w którym mógłbym zajmować się ciekawszymi rzeczami, jak np. oglądaniem w TV najwybitniejszego serialu wszech czasów „Korona królów” czy też studiowaniem myśli politycznej Prezesa Wszystkich Prezesów”.Czy taki sarkazm i ironia w odniesieniu do jakichś prezesów i królów jest panu potrzebny?

   
  • lukabracci

   9 stycznia 2018 at 14:06

   Nie powinienem odpisywać bo nie tyczy się to bezpośrednio mnie , ale jedna rzecz jest godna uwagi, bo śledzę ten blog i pamiętam Pana wypowiedzi. Łącznie z postem na nowy rok, kiedy ludzie składali sobie życzenia a Pan coś bredził o wyjściu z UE i dewiacjach. Pan Panie jest Pan nawiedzony, bez poczucia humoru i żadnego dystansu. I oczekuje pan od innych czegoś co Pan sam nie robisz, co widać w Pana komentarzach. Nie psuj Pan powietrza!!

    
  • StaryChemik

   9 stycznia 2018 at 19:28

   @marquor: tego nie ma w tym wpisie, więc następnym razem proponuję umieszczać swoje uwagi we właściwym miejscu.
   A sarkazm i ironię uwielbiam. Nie jestem dyplomatą, więc nie muszę ukrywać moich poglądów. A jeśli komuś to nie pasuje, ma pełną wolność – ma prawo nie czytać. Proponuję skorzystać z tego prawa.

    
   • marquor

    10 stycznia 2018 at 00:17

    Ale jednak już pan wie gdzie wyczytałem coś politycznego we wpisie a pytałem po co to panu.

     
 10. marquor

  9 stycznia 2018 at 14:21

  Nie jedna tylko tytoniowa dyrektywa powinna być zniszczona ale cała UE.

   
  • papa

   9 stycznia 2018 at 16:20

   Panie marquor, nawiązując wprost do tematyki bloga: a może Pana powyższa wypowiedź to objaw przedawkowania nikotyny albo przeciwnie – symptom odstawienia. (Nie bierz Pan do siebie mojego pisania – to nic osobistego…) 😉

    
 11. marquor

  9 stycznia 2018 at 17:36

  Nawet jeśli bym coś przedawkował to nie wiarę, odwagi papa zobaczysz że to runie.Ukłony

   
 12. fryc

  10 stycznia 2018 at 15:34

  marquor całkowicie się z tobą nie zgadzam,ale jedna rzecz mi się nie podoba m.in w orkiestrze.ludzie w organizacjach charytatywnych powinni udzielać się bezpłatnie a niestety jest to przeważnie sposób na życie.
  mój nick też powinien ci dać do myślenia.

   
  • lukabracci

   10 stycznia 2018 at 15:56

   jasne, bezpłatnie a żyć z czego? Obrót milionami złotych to zajęcie na po pracy;) Dla idei i zbawienia.

    
 13. marquor

  11 stycznia 2018 at 07:57

  chciwość- byłem chciwy,zawiść -byłem zawistny,głupota byłem i jestem głupi,nienawiść- byłem nienawistny ale nienawidzę tego wszystkiego i więcej kocham.

   
 14. Catherine

  15 stycznia 2018 at 17:15

  Zobaczylam najpierw tytul postu – WOSP, potem liczbe komentarzy – 32… i wlasciwie juz w tym momencie wiedzialam co mnie czeka w komentarzach.

  Chemiku, chwala Ci za dobre serducho i wspieranie Orkiestry. Pomysl ‚recyklingowanej’ ksiazki jest ekstra – mam nadzieje ze ta tradycja bedzie trwac jeszcze dlugo.

  Marquor – jesli wiesz lepiej jak zrobic akcje charytatywna w ktora angazuje sie rok w rok (!) caly kraj (!!), to droga wolna. Rob. Ale niestety wiekszosc Krytykow ogranicza sie do wylewania pomyj w internecie na akurat te jedna osobe w kraju KTOREJ SIE CHCIALO. Ciekawa jestem jak bardzo Tobie sie chce? Ale dobra, WOSP jest be, Caritas – cacy. No to chwal sie teraz jak czesto i w jakiej formie wspomogles w swoim zyciu akcje Caritasu czy innej ‚cacy’ organizacji. Temat do przemyslenia, a przede wszystkim do dzialania. Ja tej samej porady udzielam od okolo 10 lat i jakos zaden ANTY-WOSP sie nie pojawia. Dziwnym trafem.

  Swoja droga – „od znanego wulgarysty ,krzewiciela topowej kultury materialnej i duchowej opartej na ordynarnej osnowie marihuany,amfetaminy,alkoholu i wypróbowanych obyczajów” – nawet gdybym byla naraz osnuta ordynarna marihuana, amfetamina i alkoholem to bym takiej wypowiedzi nie wymyslila. Plus za dobre kombo.

   
 15. marquor

  15 stycznia 2018 at 19:25

  Gdybyś była osnuta tym plugawstwem to już po tobie,czego ci nie życzę.To nie jest jego orkiestra, sam o tym mówił.Nie robię tego bo za dużo tu fałszywej żebraniny, od wyposażania szpitali są podatki takie jak VAT.Nie wiem co to znaczy kombo-to w tym ujęciu język potoczny ,którego nie używam.Ukłony

   
 16. Apsik

  16 stycznia 2018 at 09:50

  Chyba starczy nie ma co karmić trolla 😀

  2550 PLN a aukcja jeszcze trwa 😉

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: