RSS

4 miliony odsłon – i jedziemy dalej!

20 Paźdź

Nadszedł dzień, w którym licznik mojego bloga pokazał 4 miliony – tyle razy wyświetliliście moje strony od kwietnia 2010. Sporo. To oznacza, że teksty te są czytane. W tym czasie opublikowałem nieco ponad 1000 wpisów. Jak widzę w statystykach, niemal 600 osób dostaje powiadomienia o każdym kolejnym wpisie. Teksty są też oczywiście komentowane – napisaliście niemal 12300 komentarzy na rozmaite tematy. W większości są one merytoryczne, choć oczywiście zdarzały się i próby hejtu, ale najczęściej to zamierało dość szybko. Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie uwagi i komentarze, zarówno te pisane tutaj, jak też przekazywane drogą mailową czy osobiście. Pomagają mi poznać Wasz punkt widzenia na różne sprawy. Jako ciekawostkę mogę dodać, że blog najczęściej jest czytany w poniedziałki, a ulubioną uśrednioną godziną czytania jest 20. I dobrze, to znaczy, że nie czytacie w pracy 😉 Aha, jeszcze jedna ciekawostka – podliczyłem kraje, z których ludzie wchodzili na blog – jest ich 160! Oczywiście najwięcej wejść było z Polski, kolejne miejsca to Wielka Brytania, USA, NIemcy i Irlandia. Z egzotycznych krajów mamy Sint Maarten, Zambię czy Samoa Amerykańskie. Patrząc na mapę widać, że wchodziliście z wszystkich krajów obu Ameryk oraz Europy oraz większości państw Azji. Ciekawie wygląda Afryka – jest cała północ i większość południa, natomiast środek jest pusty.
OK, to tyle o statystykach, teraz trochę o tym, co dalej. Oczywiście blog będzie istniał dalej, przynajmniej do kwietnia 2020, kiedy to będę obchodził okrągłe 10 lat od pierwszego wpisu. Wtedy podejmę decyzję, czy ten projekt kontynuować czy też uznać go za zakończony. Na razie zaczynam się nad tym zastanawiać, oczywiście wezmę też pod uwagę zdanie czytelników, bo to jest pisane dla Was. Na wszelki wypadek przypomnę tylko, że jest to mój prywatny projekt, który realizuję w ramach wolnego czasu. Nigdy nie był on finansowany przez jakąkolwiek firmę z branży e-papierosowej (ani żadnej innej). Piszę to, ponieważ od czasu do czasu spotykam się z zarzutami, że ktoś mnie finansowo wspomaga i wpływa na zawartość bloga. Nie, zdecydowanie nie. Chcę pozostać niezależny od przemysłu e-fajkowego, tytoniowego czy innego.

 
23 Komentarze

Opublikował/a w dniu 20 października 2019 w ogólne

 

Tagi:

23 responses to “4 miliony odsłon – i jedziemy dalej!

 1. SATRO

  20 października 2019 at 21:03

  Gratulacje Mirosław!!! TO co robisz jest wielkie, a nade wszystko WAŻNE! Dziękuję i jeszcze raz gratuluję!!!

   
 2. Jacek Halicki

  20 października 2019 at 21:05

  Mirku, nie zostawiaj nas samych 🙂
  Bez Ciebie i Twojego bloga nasz waperski świat nigdy już nie będzie taki sam 🙂
  Łączę się z Tobą w chmurze 🙂

   
 3. Tomba

  20 października 2019 at 21:07

  Gratulacje i wytrwałości. Jesteś nam potrzebny !!!

   
 4. wodz11

  20 października 2019 at 21:12

  Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że wychowałem się wapersko na Twoim blogu i innych publikacjach.
  Jestem pełen uznania i szacunku min. za to, że poświęcasz swój cenny czas dla nas.
  Nie ustawaj proszę w tym, co czynisz.
  Bo czynisz to z pasją. A to kwint esencja 🙂
  Do boju Mirku 🙂

   
 5. Krasnal45

  20 października 2019 at 21:36

  Najpierw gratulacje, potem: Na Boga, nie zarzucaj idei pisania bloga, bo to tak jakbyś nam tlen odbierał :). Na końcu, co do tych statystyk, pewnie część ludzi pisze i zagląda przez Tor’a, stąd to Samoa czy Zambia, co zreszta w niczym nie umniejsza Twoich zasług położonych na wiadomym polu…

   
 6. Harry Kim

  20 października 2019 at 21:47

  Jeśli wolno mi się wypowiedzieć, to ja też chciałbym dodać parę słów wsparcia i poparcia dla szanownego blogera od chmury.

  Pamiętam jak zaczynałem swoją przygodę z e-papierosami, jak trudno było o fachowe, rzeczowe źródło informacji w tej dziedzinie. Wiem ile musiałem się naszukać w internecie żeby praktycznie przez dziwny zbieg okoliczności natrafić na twój blog.
  Dzięki tobie i twojej pracy, dowiadywałem się o sprawach, o których w skrzynce z ekranem bym nie usłyszał, nawet w połowie prawdziwych informacji.

  Mam ogromną nadzieje, że nie zrezygnujesz z tego co robisz, że będziesz dalej kontynuował swoją działalność, ponieważ robisz kawał porządnej roboty. Dajesz takim ludziom jak ja nadzieje, że jest ktoś kto pilnuje tego co się dzieje wokół e-papierosów. Niepowetowaną stratą okazałaby się twoja rezygnacja.

  Mam nadzieje, że przemyślisz swoją decyzję na spokojnie i będziesz kontynuował walkę.

  Pozdrawiam

   
 7. borygo77

  20 października 2019 at 22:19

  Gratulacje i dziękuję za poświęcony czas! Czytam od dawna choć komentuje rzadko 😉

   
 8. Jarek

  20 października 2019 at 23:03

  Gratuluję i dziękuję za nieugiętość w demaskowaniu fałszu oraz wsparcie jakim jest ten blog dla mnie. Dalszych milionów odsłon i cierpliwości w uświadamianiu.
  Pozdrawiam

   
 9. zubik66

  20 października 2019 at 23:46

  Króciutko Panie Mirku… szapo ba.

   
 10. Ra_v

  21 października 2019 at 10:17

  Nie nie i jeszcze raz nie!!!!! Nie zastanawiaj się nad zakończeniem „tego projektu” Z Tobą istnieje jeszcze jakaś iskierka nadziei. Dzięki za Twoją robotę, Chmura z Tobą i Pozdrowienia. Trzymaj tak dalej

   
 11. dubbathony

  21 października 2019 at 10:46

  Jestem tylko cichym czytelnikiem, przeczytałem chyba każdy wpis tutaj. Uwielbiam twojego bloga za merytoryczność, i dzięki niemu potrafię rozróżniać kto za przeproszeniem pitoli dla pitolenia, a kto ma jakiekolwiek argumenty do dyskusji (najczęściej i tak błędne, bo gdzieś coś jakoś przeczytał). Z ciekawostek, jest tu tyle suchych ale prostych do zrozumienia faktów, że nie udało mi się „przegrać” jeszcze żadnej dyskusji (która była na jakimś poziomie, nie na poziomie hejtu). Natomiast to jest piękne jak rozmawiasz z kimś na jakimś poziomie, który ma negatywne poglądy i po koleji niszczysz jego argumentacje, tylko na podstawie wiedzy z twojego bloga, i widzisz jak powoli zaczyna wątpić w swoje negatywnie nastawione stanowisko.

  Jedyny argument który muszę zawsze przyznać, że dużo zależy od aromatu z jakiego korzystasz, no niestety tutaj bywają róźne i trzeba być po prostu ostrożnym.

  Jeśli mogę dorzucić swoje 2 centy do ostatnich zdań wpisu… Proszę, nie. Ktoś musi tu być który rozumie tzw. bullshit i potrafi go zniszczyć argumentami i logicznym myśleniem, pokazując światu jak to zrobić. Bardzo cię proszę, nie uznawaj projektu za zakończony, inaczej utoniemy w propagandzie.

   
 12. bulit73

  21 października 2019 at 13:54

  Gratulacje!!! Nawet o tym nie myśl, żeby porzucić blog. Od kwietnia 2020r. zaczynamy następne dziesięciolecie 🙂
  Przyjdzie jeszcze czas, kiedy nasze będzie górą.

   
 13. SuwMar

  21 października 2019 at 19:40

  Gratulacje. Pisz dalej, poświętujemy jeszcze w kwietniu 2030r.

   
 14. Breyger

  21 października 2019 at 19:50

  W żadnym wypadku nie rezygnuj! Jesteś nam potrzeby choćby ze względu negatywnego nacisku na EIN. Pozdro!

   
 15. Amsaw Amsaw

  21 października 2019 at 20:17

  Chemiku Drogi, Mirku! Nawet przez moment nie myśl o zakończeniu prowadzenia bloga! Jak wielu wychowałem się wapersko na Twoich artykułach, mam Twoją książkę o epapierosach, czytam, uczę się nieustannie i podziwiam Twoją wolę walki z kłamliwymi informacjami dotyczącymi chmurzenia. Mirku, nie i jeszcze raz nie. Trwaj, bo jeśli nie Ty, to kto?!

   
 16. Madzia

  21 października 2019 at 20:48

  Panie Mirku.. Pierwszy rok mojego chmurzenia (a to było 9 lat temu) zawdzięczam właśnie wpisom Pana na tym blogu. Zresztą pewnie jak większość z nas.. To był dla mnie ogromny sukces, który trwa do tej pory.
  Dzięki Panu wiele się dowiedziałam na temat chmurzenia i nauczyłam.
  Zawsze nas Pan wspiera mądrymi słowami 🙂
  Walczy Pan dla nas o dobre imię wapingu. Nie wyobrażam sobie, żeby ten blog przestał istnieć.. Proszę nam tego nie robić 🙂

   
 17. Azael

  21 października 2019 at 20:53

  Myślę, że autora dopadła jesienna aura…
  Spójrz w Słońce i pomyśl ile dobrego robisz dla swoich czytelników. Nie porzucaj ich.
  Wielu błądzi, poszukuje, a Ty jak latarnia morska świecisz i wskazujesz im tę właściwą drogę.

   
 18. SirWaper

  22 października 2019 at 00:27

  W żadnych odmentach internetu, ani w najgłębszych zakamarkach żadnego forum nie spotkałem takiej ilości przydatnej i potrzebnej wiedzy co tutaj oraz podanej w tak przyjazny i przyjemny sposób.
  Szanuję każdą decyzję Starego Chemika, ale jeśli te wpisy i komentarzem znikną to koncerny zyskają przewagę, a świat waperów straci niewyobrażalne wsparcie w walce z nimi i prawdą.
  Dziękuję za całą wiedzę, którą tu uzyskałem.

   
 19. szczuro

  22 października 2019 at 23:30

  Ale zleciało, Mirek gratki, ale super baz fajek się żyje to już 10 lat.

   
 20. Ja

  24 października 2019 at 02:59

  Mirku,

  pisz blog i nawet nie próbuj go zamykać.

  Dojedziemy Cię wtedy…

  Waperzy

   
 21. foozpl

  24 października 2019 at 12:48

  Gratulacje, liczę na kolejne 10 lat rzetelnych komentarzy do publikacji, newsów i fakenewsów które z pewnością będą jeszcze długo się pojawiać wokół e-papierosów.

   
 22. Wirginia

  24 października 2019 at 23:22

  Dziękuję! Jest Pan dla mnie wielkim autorytetem i wsparciem.Dzięki Panu mam argumenty za wapowaniem dla upartych kopciuchów i dla straszących strasznymi konsekwencjami wapowania.Najserdeczniej pozdrawiam.

   
 23. Rozchmurzona

  27 października 2019 at 12:54

  Mirku, nie będę oryginalna gdy napiszę, że byłeś i jesteś bardzo potrzebny nam vaperom. Jest tyle kłamstw w przestrzeni publicznej z którymi trzeba walczyć, a Ty dzięki swojej wiedzy doskonale sobie z tym radzisz. Oprócz wiedzy cieszysz się też autorytetem, który zbudowałeś swoją konsekwentną i rzetelną pracą. Zdobyłeś też nasze serca, bo jesteś wspaniałym i uczciwym człowiekiem. Dziękuję za wszystko i liczę na naszą współpracę o której rozmawialiśmy. No i wybij sobie z głowy pomysł zamknięcia bloga. Nie zgadzam się na to! Uściski 🙂

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: