RSS

Implementacja – posiedzenie podkomisji – komentarz

09 Czer

W dniu 8.06 odbyło się posiedzenie podkomisji, która pracuje nad projektem implementacji dyrektywy. Obrady były dość długie, miejscami burzliwe. Nie będę szczegółowo analizował wypowiedzi poszczególnych posłów oraz przedstawicieli rządu. To będą raczej takie moje impresje związane z niektórymi wątkami.
Pierwszym tematem, który wzbudził kontrowersje, była sprawa oddzielnych palarni dla chmurzących. Po naszej stronie był pan poseł Sośnierz (lista PiS) oraz poseł Skutecki (Kukiz). Zdecydowanie przeciw był oczywiście min. Zembala (ironizował o „Sośnierz room”), ale najbardziej kuriozalne stanowisko przedstawiła pani z Ministerstwa Zdrowia. Powiedziała ona, ni mniej ni więcej, że władza jest przeciw, bo osobne palarnie rodzą skutki i obciążenia finansowe. Mało tego – powtarzała to kilkakrotnie. No to mamy jasność – zdrowie nie ma znaczenia, liczy się kasa.
Przyznam, że dość interesujące są kontrowersje dotyczące wyrobów nowatorskich – czy łączyć je ze zwykłymi czy też z elektronicznymi. Było widać, że poglądy są spolaryzowane. Bardzo logicznie wypowiadał się poseł Sośnierz – muszę przyznać, że ten facet mi się podoba. Jest rzeczowy, potrafi argumentować bez specjalnych emocji.
Przy okazji – poseł Ruciński (nomen omen – .Nowoczesna!) chyba ostatni raz widział e-fajki w okolicach 2010 roku. Może ktoś mu pokaże współczesnego boksa?
Dla mnie przerażające jest to, że oni naprawdę nie przyjmują do wiadomości tego, do czego mają służyć e-fajki. Przecież one zostały wymyślone jako urządzenie dla obecnych palaczy, a nie jako nowa zabawka. To gdzieś tam kompletnie zniknęło. Wszystko jest złe, szkodliwe, zabójcze. I nie ma znaczenia, że badania pokazują jednoznacznie, iż e-fajki są zdecydowanie mniej szkodliwe. Najbardziej zabetonowane jest ministerstwo – wygląda na to, że nie są w stanie zaakceptować niczego, co może być zamiennikiem palenia tytoniu dla nałogowców. To niestety jest przerażające.
Nie mogę słuchać bełkotu Zembali. Przecież ten facet nie umie składnie wypowiedzieć kilku zdań, a jeśli już mówi, to najczęściej obok tematu (najchętniej o McDonaldzie – czyżby miał jakieś dochody z promocji? Dlaczego nie KFC?). Momentami sprawia wrażenie histeryka, który wszędzie widzi wstrętnych lobbystów. A na samym końcu posiedzenia rzuca hasło „cel – zdrowie!”. Totalne przeciwieństwo Sośnierza, który wyraźnie mówi o tym, że w aptekach są produkty z nikotyną, więc to swego rodzaju schizofrenia.
Dobrze, że rząd chociaż pomyślał o pacjentach oddziałów psychiatrycznych. Aż mnie korci, aby to złośliwie skomentować, ale powstrzymam się.

Reasumując – dobrze, że są tam posłowie, którzy przedstawiają sprawy rzetelnie – Sośnierz, Skutecki, Dunin. To jest takie małe światełko w tunelu. Co ciekawe – są to posłowie trzech różnych partii – swoiste porozumienie rozumu ponad podziałami.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

Reklamy
 
5 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 9 czerwca 2016 w ogólne

 

5 responses to “Implementacja – posiedzenie podkomisji – komentarz

 1. Bobek

  9 czerwca 2016 at 11:40

  Pomijając bzdety o trosce o zdrowie obywateli nie rozumiem dlaczego oni nie chcą na tym zarobić opodatkowywujac w ramach rozsądku ten e-biznes. Nic tylko zakazać. To jest myślenie z czasów średniowiecza. Tu trzeba zarabiać a nie zakazywać. Przecież to równanie jest proste jak drut. Jak nie my… to kto inny na tym zarobi (Chińczyk, Niemiec itd.).

   
  • kch

   9 czerwca 2016 at 21:03

   …BAT…

    
 2. Krzysiek

  10 czerwca 2016 at 11:51

  zarobi ten kto wymyślił te ustawę

   
 3. Matt

  10 czerwca 2016 at 15:07

  Kto wogóle posadził tam tego zembale?Wiem że PiS i reszta to jedno i to samo praktycznie ale chyba PO przegrało wybory to co ten facet tam robi? Paranoja żeby taki bałwan miał wpływ na życie dorosłych ludzi.

   
 4. alrsc

  10 czerwca 2016 at 23:39

  Dziwi mnie tylko podejście prof. Zembali.
  Jeśli e-fajki mogą mogą pomóc palaczom – to może trzeba by było się pochylić nad tym tematem.
  Pomógł wielu ludziom!.
  W internecie można można sporo poczytać o panu Zembali.
  Dlaczego nie chce pomóc nam próbującym zerwać z nałogiem!
  Chyba jest jakieś inne dno w tej sprawie.

  ps. Jestem zawiedziony ilością złożonych wniosków na tej stronie http://www.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/zgloszms?OpenAgent&8
  Oczywiście moje zgłoszenie z moim nazwiskiem jest już na liście.
  zaglądam kilka razy na dzień i zastanawiam się – czy dobrze zrobiłem że wróciłem UK?
  Dlaczego nasze społeczeństwo jest takie bierne?

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: