RSS

UWAGA! Interesująca debata w Sosnowcu – 25 marca

17 Mar

Dowiedziałem się właśnie, że w następny poniedziałek, 25 marca, o godzinie 10.00 odbędzie się półtoragodzinna debata pt. „CZY ELEKTRONICZNE PAPIEROSY STWORZĄ NOWĄ GENERACJĘ OSÓB UZALEŻNIONYCH?

W debacie udział wezmą:
• Prof. Piotr Tutka, Wydział Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego „Jak powstaje uzależnienie od tytoniu”
Dr Michał Koszowski, Uniwersytet Jagielloński „Specyfika nowatorskich wyrobów tytoniowych – specyfika regulacji prawnej”
• Dr Grzegorz Król, Uniwersytet Warszawski oraz Fundacja Knowledge•Action•Change „Wojna z nikotyną – rachunek zysków i strat”.
•Panel dyskusyjny. Wprowadzenie i prowadzenie panelu – prof. Andrzej Sobczak, Śląski Uniwersytet Medyczny

25 marca 2019 (poniedziałek)
godz. 10.00 – 11.30
AULA Wydziału Farmaceutycznego z OML
ul Jedności 8, 41-200 Sosnowiec

Wstęp oczywiście jest wolny

Myślę, że warto wziąć udział w tym spotkaniu. Będą na nim obecni naprawdę dobrzy specjaliści. Prof. Sobczaka chyba nie trzeba przedstawiać, bo od lat jest znany w środowisku użytkowników e-papierosów. Prof. Tutka jest kierownikiem Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Wydziału Medycznego UR, ale znany jest przede wszystkim z badań nad cytyzyną – lekiem stosowanym w leczeniu uzależnienia od tytoniu. Dr Grzegorz Król jest psychologiem i od początku zajmuje się organizacją dorocznych konferencji nikotynowych w Warszawie.
Patronem medialnym jest Wydawnictwo Borgis, publikujące m.in. kwartalnik Medycyna Rodzinna. Wydało też książkę prof. Sobczaka „1500 razy mniej”, o której kiedyś pisałem na blogu.

 

 
4 Komentarze

Opublikował/a w dniu 17 marca 2019 w ogólne

 

Tagi: ,

4 responses to “UWAGA! Interesująca debata w Sosnowcu – 25 marca

  1. papa

    20 marca 2019 at 14:23

    Nie wiem czy pojawi się nowa generacja uzależnionych. Lecz wiem, „jakie spustoszenie” poczynił e-papieros, w moim palacza nieszczęsnym żywocie… Paliłem przez wiele lat 1,5 paczki petów na dzień. W ciągu kilku lat sytuacja zmieniła się diametralnie: wapowanie zacząłem od 16 mg/ml rzucając od razu analogi bez większych przeszkód. Sięgnąłem wkrótce po stężenie 24 mg, ale szybko okazało się za mocne. Na przestrzeni kolejnych lat, w sposób naturalny, pojawiała się potrzeba zmniejszania stężenia nikotyny. Dziś wapuję liquid 6 mg rozcieńczony „zerówką” tak bardzo, że trudno mi powiedzieć jakie ma stężenie, choć pewnie bez trudu można to obliczyć. Co więcej, coraz rzadziej sięgam po e-papierosa. Coraz częściej zastanawiam się zaś, dlaczego jeszcze dziś nie puszczałem dymka, choć jest już godzina 22.00? 🙂

     
    • papa

      20 marca 2019 at 14:33

      Mały update. Jak wyglądałaby moja codzienność i zdrowie, gdybym dziesięć lat wcześniej nie zetknął się z e-paleniem? 2 paczki dziennie? 2,5? Walizka „przejaranych” pieniędzy i w najlepszym wypadku chroniczny kaszel? Wolę nie myśleć… 🙂

       
  2. fryc

    30 marca 2019 at 10:24

    debaty-debatami ale zmian żadnych nie dokonają!coś w rodzaju mojego teksty.bez znaczenia.

     
    • StaryChemik

      30 marca 2019 at 17:32

      A kto ma zmian dokonać? Profesor ze Śląska czy psycholog z Warszawy?

       

Dodaj komentarz

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.