RSS

E-papierosy a woda w płucach

28 Kwi

Przeglądając co jakiś czas frazy wyszukiwarek, które odesłały ludzi na bloga, zauważyłem, że dość często pojawia się tam sformułowanie „woda w płucach”. Okazuje się, że istnieje chyba jakaś legenda o tym, że e-papierosy powodują gromadzenie się wody w płucach. No i jak wszystkie tzw. urban legends (o czarnej wołdze – tę pamiętają starsi czy też o porywaniu dzieci na przeszczepy itp.), żyje ona swoim własnym życiem. No i jak zawsze w takich przypadkach, legenda obrasta sobie w tłuściutkie dodatki. Najpierw jest tylko woda w płucach, potem już pół oddziału w szpitalu zajmują ludzie, którym trzeba tę wodę z płuc ściągać. Niebawem pewnie będzie o tym, że pół cmentarza w każdym mieście to ofiary utopienia się w liquidzie.
Oczywiście zawsze jest to podparte jakimś autorytetem, zwykle profesorskim. Nigdy jednak nie pada żadne konkretne nazwisko, oddział czy szpital.
Moja rada: jeśli ktoś wam powie o tym, że te e-fajki to powodują, że woda się zbiera w płucach, spytajcie, czy sami to widzieli. Idę o zakład, że usłyszycie: no, ja osobiście nie, ale szwagier kolegi ma kuzyna, który dowiedział się tego od narzeczonej stryja, która to słyszała na własne uszy od sprzątaczki z jakiegoś szpitala, ale dokładnie nie pamiętam z jakiego i w którym mieście.
W sumie wystarczy pomyśleć logicznie – gdyby było tak, jak opowiadają bajarze, to codzienny prysznic byłby zdecydowanie bardziej szkodliwy dla płuc niż te drobne ilości liquidu. A co, jeśli ktoś korzysta z sauny? A ludzie pracujący wiele godzin choćby na basenie? Już nawet nie mówię o tych, którzy jadą gdzieś w lasy tropikalne. A jakoś nie słychać o tym, aby padali tam jak muchy.
A tak naprawdę – gdyby był chociaż jeden taki przypadek, to, pomijając pytanie jak do tego doszło, jestem przekonany, że media już by o tym trąbiły. Wtedy mielibyśmy konkrety – szpital, wywiad z pacjentem, z ordynatorem itd. W telewizorni wystąpiłby minister Arłukowicz i grupa zatroskanych posłów – na pewno tego byśmy nie przegapili. No i na pewno nie przegapiłyby tego władze zdrowotne, takie jak amerykańskie FDA czy ogólnoświatowe WHO.
Reasumując – warto włączyć myślenie. To nie boli. I nie powoduje gromadzenia się wody w mózgu.

 
28 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 28 kwietnia 2013 w ogólne

 

Tagi: , ,

28 responses to “E-papierosy a woda w płucach

 1. SATRO

  28 kwietnia 2013 at 19:39

  Jakby mi ktoś taki zarzut postawił, to bym powiedział, że mam taki mały kranik, którym spuszczam nadmiar płynu z organizmu (czasem kierując strumień na tępych rozmówców).

   
  • chazyyy

   13 czerwca 2016 at 18:23

   hehe 😛

    
 2. Pan Piotruś

  28 kwietnia 2013 at 19:42

  eeech.. reasumując…
  gdyby głupota ludzka wywoływała świetlistą aurę wokół człowieka „myślącego inaczej” – nie było by nocy… a ziemia byłaby widoczna jako bardzo jasna gwiazda…

  A myślenia niestety nie da się tak po prostu włączyć. Niestety.

   
 3. Irek.

  28 kwietnia 2013 at 22:13

  Już kiedyś pisałem na ten temat.
  Od temperatury na grzałce wytapia się mózg. Potem grawitacja robi swoje i woda z mózgu (jakże często robiona przez media) przemieszcza się do płuc. Przy okazji powstaje cukier w kostkach.
  Aromat czarnej i zielonej herbaty można kupić w Inawerze. Gorący, parujący napój prawie za friko.

   
  • SATRO

   28 kwietnia 2013 at 22:15

   Woda w płucach, piasek w nerkach, wapno w stawach… Budujemy dom?

    
   • Agnieszka

    7 Maj 2013 at 09:51

    Świetny tekst.

     
   • kuba

    8 lutego 2015 at 13:32

    Jeszcze woda w kolanie i cukier w kostkach 😉

     
   • 108Kubas

    4 lipca 2016 at 19:24

    I w butach słoma 😛

     
 4. Tomszol

  29 kwietnia 2013 at 00:52

  „Przeglądając co jakiś czas frazy wyszukiwarek, które odesłały ludzi na bloga, zauważyłem, że dość często pojawia się tam sformułowanie “woda w płucach”.”

  Nieźle 🙂
  Czytam Twojego bloga, bo lubię 🙂
  Czasem zgredziarsko piszesz, ale ja też starym zgredem jestem i lubię czytać Twoje waleczne wpisy.
  Chyba jednak to walka z wiatrakami, tak mi się wydaje, bo kasa i układy oraz koleżeństwo idzie na pierwszy plan ( zero szans z tymi od Big….choć ukłucie warte każdych pieniędzy).
  Przepraszam za wcześniej wpisane wulgaryzmy. ale …
  Pozdrawiam 🙂

   
 5. Marcin Szubiak

  29 kwietnia 2013 at 06:19

  Tak, tak! Parę dni temu usłyszałem tę nowinę o wodzie od palacza analogów. 😀
  Gdyby tak było, wszelkie inhalatory nie miałyby racji bytu. A tężnia w Konstancinie? Istna komora gazowa, panie! 😉

   
  • Krzysiek

   23 Maj 2013 at 11:16

   nawet jeśli to prawda, wolę mieć w płucach wodę niż rakotwórczą smołę.

    
 6. milo

  29 kwietnia 2013 at 09:20

  a ja sobie tak myślę, że gdyby tego typu informacje miały choć ziarnko prawdy to wielkie koncerny tytoniowe które jak wiadomo już tracą olbrzymie pieniądze na rzecz e-papierosów już dawno temu by się tym zajęły i zrobiły wszystko by tę wiedzę rozpowszechnić nie tylko wśród konsumentów ale na szczeblu politycznym. Mnie obecnie bardziej interesuje czym jest „impregnat” na sznurkach od grzałek i dlaczego nowe grzałki nie nadają się do użytku przez „jakiś” czas. Mówię o paskudnym smaku i problemach z transportem płynu. Wiele osób nowe grzałki gotuje, myje, przepala i rożne inne cuda z nimi odczynia ale wg mnie żadna z tych metod nie jest w pełni skuteczna.
  Ciekawi mnie też czy – albo raczej jak szkodliwy ten impregnat może być dla zdrowia.

   
  • goniec

   29 kwietnia 2013 at 14:21

   Po prostu omijam parowniki których sznurki (albo całe zespoły grzewcze) cokolwiek zauważalnego emitują. Tak samo unikam konstrukcji, gdzie grzałka nie posiada doprowadzeń ze srebrzanki.
   W tej chwili mój prywatny test przeszedł jedynie T3/MT3; dawniej sprawdził się CS3.
   Nie jest to metoda naukowa, ale daje mi komfort wapowania.

    
   • milo

    29 kwietnia 2013 at 15:44

    ja używam tylko VIVI Tank i VIVI SLim Grzałki kupuję zawsze w tym samym miejscu (ale sprawdzałem z innych sklepów też). 4 na 5 grzałek – smierdzą i nie nadają się do użytku przez dzień czy dwa. Wygląda mi to tak jakby to było zależne od danej serii czy coś takiego bo kiedyś udało mi się kupić 3 grzałki (jeden zakup) i wszystkie były bardzo dobre od samego początku, bez konieczności żadnej zabawy z nimi wcześniejszej.

     
 7. Wioleta

  9 czerwca 2013 at 12:54

  Mi kiedyś Pani na stoisku powiedziała że RM1 są niedobre ponieważ w nich jest woda która zostaje w płucach… powiedziała tak bo w innej galerii w mojej okolicy otworzyli stoisko właśnie z rm1, ja wiem ze to bzdura no ale….

   
 8. Jakubek

  11 lutego 2014 at 10:35

  Tak też myślałem. Potrzebowałem potwierdzenia. Super argumentacja, gratuluję postawy.

   
 9. Die My Darling

  17 kwietnia 2014 at 18:40

  W końcu.. Wszystko dla ludzi

   
 10. Agnieszka

  18 Maj 2015 at 15:39

  Właśnie dzisiaj usłyszałam tę „rewelację” od pana, którzy rzekomo pracuje w jakiejś tajemniczej firmie (nazwy niestety nie mógł zdradzić) prowadzącej badania, z których to jasno wynika, że jednak rzeczona woda w płucach się osadza 🙂

   
  • StaryChemik

   18 Maj 2015 at 19:39

   I jeszcze niejeden raz usłyszysz. To jedna z najczęstszych pozycji wyszukiwanych w google w kontekście e-fajek.

    
 11. Meant

  7 marca 2016 at 10:48

  Mam na nią sposób. Codziennie z rana robię stójkę na rękach i cała zebrana przez dobę woda mi się gardłem wylewa. Niedużo jej w sumie- tak pół miski tylko. #damyradę

   
 12. khal

  29 kwietnia 2016 at 07:25

  0 dobrych argumentów..

   
 13. Hbiera Kazahre

  11 stycznia 2017 at 23:45

  Hmm, wymyśliłeś to? Zastanawiałeś się co piszesz? Jak ktoś wypala na boxie albo modzie z 10 ml dziennie liq to może mieć problemy. Polecam zrobić eksperyment ogrzać rękę suszarka a następnie wciąż porządny bach e papierosa i wudmuchać dym na dłoń, efekt: uczucie skraplającego się dymu.
  Pozdrawiam

   
  • Abhdul A Buch

   29 Maj 2018 at 18:29

   Hmm, wymyśliłeś to ? Zastanawiałeś się co piszesz ? Zrobiłem ten Twój eksperyment, ale bez bucha z e-papierosa, po prostu wydmuchałem powietrze z płuc efekt: uczucie skraplającego się powietrza… przypadek ? a może w płucach mam jeszcze wodę, którą zachłysnąłem się niejednokrotnie na rzecze czy też basenie będąc dzieckiem ?
   Pozdrawiam

    
 14. Darek

  30 kwietnia 2017 at 20:53

  Niestety, ja to – częściowo – potwierdzam. O ile przy normalnych moich wapowaniach nie mam problemów, to przy Big Cloud muszę odkasływać. Podejrzewam, że jest to właśnie nadmiar gliceryny, który w takich ilościach osiada na płucach. Dlatego też zakończyłem testy BC (2 grzałki, moce do 130W) i wróciłem do „normalnych” metod (max 25W, 1 grzałka i TC).

   
 15. Marcin

  5 sierpnia 2017 at 03:08

  Potwierdzam zbiera się płyn (woda). Jej usuwanie do przyjemnych nie należało
  pozdrawiam

   
  • StaryChemik

   5 sierpnia 2017 at 10:13

   Poproszę o kopię wypisu ze szpitala (po usunięciu tzw. danych wrażliwych). Będzie to pierwszy przypadek na świecie, chętnie się z nim zapoznam. Myślę, że lekarze też będą zainteresowani.

    
 16. Kasjan

  16 kwietnia 2021 at 09:24

  obiawy spowodowane przez e papierosy są moją opinnią nie ąż tak szkodliwe dla zdrowia w przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów woda w płycach to mit ale madmir gliceryny twoży obiawy takie jak kaszel duszności i tak dalej ale nie przez wode ale przez nadmiar użytkowania i gliceryny.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: