RSS

Dwie ważne inicjatywy – stowarzyszenie (krajowe) i sieć (europejska)

04 Sty

Dziś kilka słów o dwóch bardzo świeżych inicjatywach, które są w tym momencie in statu nascendi. Wydaje się, że w chwili, gdy decydują się losy chmurzenia, obie są warte rozpropagowania.
Pierwszą jest idea polskiego stowarzyszenia użytkowników e-papierosów. Jak wielu pamięta, pomysł taki rodził się już w 2009 roku, potem jeszcze był reaktywowany kilka razy, ale zawsze umierał śmiercią naturalną. Brakowało po prostu ludzi, którzy chcieliby się włączyć w organizację tego na samym początku. Brzmi to dość smutno, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest nas podobno milion. Krajowe organizacje działają w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, a nawet w małej Holandii czy Norwegii.
Dlatego też ucieszyłem się, gdy na przełomie roku okazało się, że są ludzie, którzy jednak chcą poświęcić nieco własnego czasu na stworzenie takiej organizacji. Jeśli ktoś byłby zainteresowany uczestniczeniem w procesie tworzenia – niech zajrzy na stronę Stowarzyszenia Użytkowników Elektronicznych Papierosów „Waper”. Mile widziani ludzie chętni do pomocy. Wszystkimi kończynami podpisuję się pod tym pomysłem. Sam nie uczestniczę w nim z powodów formalnych – to ma być organizacja użytkowników niezwiązanych z biznesem e-papierosowym.
Drugą inicjatywą, o której chciałem wspomnieć jest zjednoczona europejska sieć waperska – European Vapers United Network (EVUN). W założeniu ma być ona platformą wymiany informacji, myśli oraz idei transgranicznych, w tym pomysłów różnych wspólnych mniej lub bardziej skoordynowanych działań.
Powstała pod koniec 2013 roku, najpierw jako grupa na Facebooku, ale teraz została przeniesiona na osobne forum. W ciągu kilku dni zarejestrowało się tam już ponad 100 osób z wielu krajów Europy, w tym jak na razie tylko kilka z Polski. Wspólnym językiem forum jest angielski. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do rejestracji i aktywnego udziału.
Jestem bardzo ciekawy, jak to wszystko się rozwinie. Co do EVUN nie mam specjalnych wątpliwości – widzę, jak wielu ludzi jest naprawdę zaangażowanych w te działania. Jeśli chodzi o nasze krajowe SUEP – zobaczymy czy teraz uda się coś stworzyć. Na pewno nie zrobi tego kilku zapaleńców – w takie działanie musi się na początku zaangażować minimum 15 osób (do rejestracji), a realne działania są możliwe, gdy liczba stowarzyszonych przekroczy setkę. A 100 osób to zaledwie 1/10000 wszystkich chmurzących w Polsce.
Tak czy inaczej – trzymam kciuki!

 
3 Komentarze

Opublikował/a w dniu 4 stycznia 2014 w ogólne

 

Tagi: ,

3 responses to “Dwie ważne inicjatywy – stowarzyszenie (krajowe) i sieć (europejska)

 1. aaaa

  8 stycznia 2014 at 16:33

  mieli zdecydowac na poczatku listopada, potem drugi raz kolo 10tego a potem 16tego i nic to wielki walek w jajo nas robia jak chca

   
  • StaryChemik

   8 stycznia 2014 at 20:00

   Mam dla ciebie jedną informację – to twój ostatni wpis tutaj. Piszesz w kółko to samo, a masz zerowe pojęcie o uchwalaniu prawa unijnego.
   Żegnam!

    
 2. Dorota

  10 stycznia 2014 at 11:29

  jesli mozna to dolacze jeszcze http://worldvaping.org/index.php/en/ to organizacja miedzynarodowa zarejestrowanych osob jest juz ok 2600 …

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: