RSS

Nie!

04 Sty

Tytuł wpisu zapewne niewiele wyjaśnia, więc postaram się go nieco rozwinąć.
Otóż w ostatnim czasie znowu zacząłem być bombardowany mailami zawierającymi rozmaite prośby. Dlatego też kolejny raz wyjaśnię – mam nadzieję, że dotrze do ewentualnych kolejnych pisz(cz)ących.

– NIE odpowiadam na prywatne maile zawierające różne dziwne pytania
– NIE doradzam, jaki sklep/liquid/EIN jest najlepszy
– NIE podpowiadam, jak zrobić liquid o smaku takim czy owakim
NIE udzielam porad medycznych – chyba tylko szaleniec odpowie na pytania typu: czy to jest alergia na X, Y czy Z? Nie jestem lekarzem, a nawet gdybym był, to i tak bez badania pacjenta nigdy nie stawiałbym diagnozy.
– NIE udzielam informacji o tym, jak ominąć przepisy i kupić nikotynę, stężoną bazę, prochy możliwe do użycia w e-fajku itp. – te informacje są dostępne pod zupełnie bezpłatnym numerem 997. Przed wykonaniem telefonu warto spakować podstawowe rzeczy przydatne w areszcie.
– NIE udzielam porad prawnych, nawet związanych z dyrektywą tytoniową i ustawą.
– NIE podpowiadam, jak otworzyć sklep z EIN/liquidami.
– NIE zamierzam wchodzić w żadną współpracę, której celem miałaby być produkcja, import czy sprzedaż EIN/liquidów
– NIE odpowiadam na indywidualne prośby o komentarz do jakiegoś tekstu o EIN czy nawet publikacji naukowej. Tu jedna uwaga: oczywiście możecie linkować takie teksty w komentarzach na blogu, ale nie oczekujcie, że na wszystkie będę reagował.

Bardzo proszę o to, aby uszanować moje prawo do posiadania czasu wolnego. Nikt mnie nie sponsoruje, nie płaci za prowadzenie bloga. Robię to kosztem mojego wolnego czasu, w którym mógłbym zajmować się ciekawszymi rzeczami, jak np. oglądaniem w TV najwybitniejszego serialu wszech czasów „Korona królów” czy też studiowaniem myśli politycznej Prezesa Wszystkich Prezesów.

Dziękuję za uwagę. Życzę dobrego dnia.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

 
13 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 4 stycznia 2018 w ogólne

 

13 responses to “Nie!

  1. Jacek Halicki

    4 stycznia 2018 at 13:51

    To jest Mirku cena za popularność i bycie autorytetem. I tak masz luz, takiego Tichego wysłali na Księżyc 🙂

     
  2. Wojciech Okieńczyc

    4 stycznia 2018 at 15:52

    Szanowny i drogi Panie Stary Doktorze!

    Komentując ten pański ostatni komunikat – uśmiałem się jak norka 🙂 Tak trzymać!

    Życzę Panu zdrowia, humoru i pogody ducha oraz dostarczania nam kolejnych wpisów na blogu, jakże mądrych, wyważonych i rozsądnych.

    Dziękuję Panu i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku 2018, a i potem także 🙂

    Pozdrawiam – Wojciech Okieńczyc.

     
    • StaryChemik

      9 stycznia 2018 at 19:29

      @Wojciech Okieńczyc
      Serdeczne dzięki za miłe słowa. Również życzę wszystkiego dobrego!

       
  3. Wojciech

    5 stycznia 2018 at 15:52

    Drogi Chemiku, a czy mógł byś napisać kilka słów o higienie przy sporządzaniu własnych liquidów? Chodzi mi o takie kwestie czy np. nowe buteleczki szklane/plastikowe kupione w typowym sklepie z e-p bądź aptece trzeba jakoś myć/płukać przed pierwszym użyciem? Co jaki czas należy myć buteleczki „robocze” i w jaki sposób? Chodzi mi o podstawowe sprawy higieny podczas robienia LQ na gotowych bazach – nie mówię tutaj o jakimś laboratorium dla bardziej zaawansowanych 😉

    Pytam o to bo znam ludzi, którzy robią sobie litr LQ i nalewają do jednej i tej samej buteleczki roboczej, z której napełniają atomizer i tak rok, dwa ta sama buteleczka aż się rozleci. Zastanawia mnie co ile czasu i w jaki sposób powinienem wszytko dokładnie wymyć/wyparzyć? Czy też zrobić to od razy po zakupie?

    Korzystając z okazji wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

     
    • Sawas

      6 stycznia 2018 at 19:03

      Higiena podobna do tej przy przygotowaniu posiłku w zupełności wystarczy. Poszedł bym nawet o krok dalej twierdząc, że codzienne jedzenie obiadu na tym samym nieumytym nigdy talerzu, przez rok czasu, niesie za sobą większe ryzyko. Ale, jak to mawia klasyk, każdy dorosły truje się czym tam chce.

       
    • StaryChemik

      9 stycznia 2018 at 19:30

      @Wojciech: proszę skorzystać z szukajki – jest cały cykl wpisów o przygotowywaniu liquidów. Tam też jest o zasadach, które należy zachować.

       
  4. papa

    5 stycznia 2018 at 16:35

    hehe…jest moc 🙂

     
  5. Felix Dzierżyński

    5 stycznia 2018 at 22:44

    https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/akcyza-na-plyn-do-e-papierosow-od-kiedy-jakie-stawki/ec7v6h3

    Od 2019 r. zacznie obowiązywać podatek m.in. na płyn od e-papierosów. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy. Stawka akcyzy na płyn ma wynieść 50 gr za każdy jego mililitr.

    Opodatkowany akcyzą będzie płyn do elektronicznych papierosów i tzw. wyroby nowatorskie, które zawierają w swoim składzie tytoń do podgrzewania. Stawka akcyzy na te wyroby wyniesie 141,29 zł za każdy ich kilogram i 31,41 proc. średniej ważonej detalicznej ceny sprzedaży tytoniu do palenia.

     
  6. marquor

    5 stycznia 2018 at 23:34

    Ale lubi Pan krytykę polityczną,sugerując swoje ustawienie.Czy to w czymś pomaga czy przeszkadza?

     
  7. Misiou

    12 stycznia 2018 at 16:15

    5-ty podpunkt fantastyczny!
    a poza tym, cały blog jest kapitalny. wszystkiego dobrego!

     
  8. Mirek

    19 stycznia 2018 at 13:22

    łojjj…czyżby wypalenie a może brak pomysłu na dalsze tematy o nikotynie i e-fajkach.. które i tak są już na polskim rynku przekreślone. W końcu nasz rząd i rząd UE wziął się za tę czarną strefę e-fajek!!!

     
    • StaryChemik

      19 stycznia 2018 at 18:59

      Mam nieodparte wrażenie, że nie zrozumiałeś mojego wpisu. Zdania o czarnej strefie nawet nie komentuję.

       

Dodaj komentarz

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.