RSS

WAŻNE! Komisja Europejska przeciw unijnemu podatkowi akcyzowemu na EIN

23 Sty

Ciekawe wieści dotarły z Unii. W raporcie Komisji Europejskiej wydanym 12.01 (PDF w jęz. angielskim) dotyczącym kwestii opodatkowania EIN oraz tzw. nowatorskich wyrobów tytoniowych znajduje się istotna informacja. Komisja zauważa, że rynek ten dopiero zaczyna się rozwijać i nie wiadomo, w jakim kierunku wszystko będzie podążać. Nie są znane jednoznaczne kwestie zdrowotne (w domyśle: może jednak EIN nie są wymysłem szatana), dlatego też cała sprawa musi być analizowana z dużą ostrożnością. Dlatego też Komisja proponuje, aby rozpocząć wieloetapowe badania, które dadzą więcej informacji. Biorąc to wszystko pod uwagę w raporcie pada jednoznaczne stwierdzenie: nie wprowadzać w tym momencie zharmonizowanego podatku akcyzowego na terenie UE. Uzyskać możliwe dane, przeanalizować je dokładnie i powrócić do tematu podczas kolejnego podejścia do kwestii podatkowych. Ma to mieć miejsce w 2019 roku.
Jak zauważają komentatorzy – w 2019 niestety ubędzie nam jeden sojusznik – Wielka Brytania. To ten kraj ma w tym momencie najrozsądniejsze podejście do EIN, ale jak wszyscy wiemy, opuści on Unię już w przyszłym roku.
Czy oznacza to, że nasza ustawa o akcyzie, która właśnie wchodzi (choć przez 2018 obowiązuje stawka 0%), zostanie cofnięta? Obawiam się, że niestety nie. Tyle że teraz rządzący nie będą mogli się powoływać na zewnętrzne przepisy: „wicie, rozumicie, my byśmy wam nieba przychylili, ale ta unia każe opodatkować…”

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

 
12 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 23 stycznia 2018 w ogólne

 

Tagi: , , ,

12 responses to “WAŻNE! Komisja Europejska przeciw unijnemu podatkowi akcyzowemu na EIN

 1. marquor

  23 stycznia 2018 at 19:30

  Unia Euorpejska jest pozostałością nazwy powinno być Unia Niemiecka realizująca cele niemieckie nie liczące się ze zdrowiem a urzędnicy mogą robić co chcą byle zachowali lojalność wobec protektora,mogą nawet wyglądać na niekompetentnych,nieuczciwych i to czy ktoś tam doszedł do wniosku,że można pomóc gdy już tak bardzo zaszkodzili nie ma znaczenia.

   
  • StaryChemik

   23 stycznia 2018 at 20:16

   Zastanawiam się, dlaczego nie idziesz gdzie indziej głosić swoich poglądów politycznych. Zewsząd już Cię wywalili?
   Moja cierpliwość się skończyła – każdy kolejny niemerytoryczny wpis leci w kosmos. Bez ostrzeżenia.

    
   • marquor

    24 stycznia 2018 at 00:28

    Dużo zdrowia – nie wierzę,że coś zmienią.

     
  • Starzec

   23 stycznia 2018 at 22:54

   marquor = Pan Edward

    
 2. grzegorz

  23 stycznia 2018 at 19:59

  Ważne, że jest duży krok ku dobremu; może z biegiem czasu otoczka EIN ponownie nabierze jaśniejszych barw; i oprócz populistycznych „opinii” krążących po różnych mediach w necie, powodujących krzywe patrzenie na EIN przez nieuświadomione społeczeństwo, będą pojawiać się w większej liczbie te – oparte na rzeczywistych, badaniach; a co może napędzić (z czasem) właśnie powyższe zajmowanie się od tej strony (jak i ogólną) tematyką EIN.

   
  • StaryChemik

   23 stycznia 2018 at 20:17

   Widać wyraźnie, że jest jakaś ewolucja. Powolna i oporna, ale jest. Zobaczymy, co będzie dalej.

    
 3. Deimond

  23 stycznia 2018 at 21:35

  Owszem ewolucja będzie dlatego, że główni gracze ustawili swoje pionki i są (prawie) gotowi do gry o ten rynek, wcześniej go niszcząc. Na zgliszczach można ustawiać nowe według nowych zasad, wytyczonych przez nich samych.Czyż nie lepiej się walczy wedle swoich zasad?

   
 4. fryc

  24 stycznia 2018 at 11:36

  niestety to tylko są luźne wytyczne.ale lepsze to niż nic lub odwrotność.tak jak pisałem w innym poście jedyną rzeczą jaka może uchronić przed podwyźką akcyzy są wybory parlamentarne w 2019 roku.i może zostać dalej 0.

   
 5. fryc

  24 stycznia 2018 at 11:40

  i jeszcze jedno.znajomy (podobny do marquor) przeczytał ksiąźkę „1500 razy mniej”.zapytałem go o podsumowanie.powiedział 1 zdanie „ep wywołują raka”.
  więcej pytań nie miałem.

   
  • marquor

   24 stycznia 2018 at 13:12

   Podobnie jak moja żona,zignorowała profesorów i to światowej klasy a książka ta mogłaby być refundowana, jest naprawdę świetna, poparta autorytetami,przystępna dla każdego,natomiast dla korporacji to prawdziwa bomba neutronowa.

    
 6. Mariusz

  24 stycznia 2018 at 14:18

  cyt: „Wielka Brytania. To ten kraj ma w tym momencie najrozsądniejsze podejście do EIN” .Słowo najrozsądniejsze zastąpił bym słowem najzdrowsze 🙂

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: